Geoblog.pl    jekatherine    Podróże    Namibia samochodem - wzdÅ‚uż i wszerz    Pierwsze koty za pÅ‚oty
2023

Pierwsze koty za płoty

Nambia
Nambia, Windhuk

O Czarnej Afryce myślałam od dawna, trochę krócej o Namibii, choć to i tak czasy sprzed pandemii, gdy było łatwiej o tańsze bilety. Godząc się jednak ze zmianami, udało nam się kupić bilety na dogodny terminy i w rozsądnych godzinach, żeby maksymalnie wydłużyć czas pobytu.

Na szczęście przylecieliśmy przed czasem, bo wypożyczenie samochodu okazało się być pewnym wyzwaniem. Tutejszy Europcar blokuje depozyt, używając tylko nr karty, a więc bezdotykowo, i wówczas wchodzą w grę silniejsze zasady autoryzacji. Coś jednak poszło nie tak. Wypożyczalnia twierdziła, że ona działa prawidłowo, podobnie jak jej bank. Mój bank zapewnił mnie, że to problem po stronie namibijskiej, ale od tego depozyt się nie pojawi. Po paru próbach udało się mniejszymi kwotami ustanowić część zabezpieczenia, ale kosztem karty, która, jak wszystko na to wskazuje, została zablokowana. Wypożyczalnia stwierdziła jednak, że samochód nam wyda, ale jutro mają ponawiać próby uzupełnienia depozytu. Zobaczymy jak się to skończy. Uprzedziliśmy ich o naszych planach na najbliższe dni, zgodnie z którymi będziemy raczej daleko od Windhuk. Mam nadzieję, że nie wyślą za nami pościgu.

Jeśli dodać do tego kolejkę wizową i do odprawy paszportowej, straciliśmy ok. 1,5 godz. W konsekwencji tego już na początku wyjazdu postanowienie o tym, że nie będziemy jeździć po zmroku wzięło w łeb.

Zgodność z planem osiągnęliśmy za to w najważniejszym punkcie – powiodło nam się dotrzeć do Mariental.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
stock
stock - 2023-04-30 16:55
No to ładnie się zaczyna, wyobrażam sobie Wasze stresy. Oby dalej było w porządku, trzymajcie się!

jekatherine
jekatherine - 2023-05-03 08:03
Oj trochę było. Bezpiecznej drogi i dla Was, szczególnie dziś.

marianka - 2023-05-04 08:43
Za to sam kierunek zapowiada się bardzo ciekawie! Szerokiej drogi, oby już bez stresu!

zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 219 wpisów219 96 komentarzy96 4364 zdjęcia4364 0 plików multimedialnych0

20.04.2024 - 02.05.2024

17.02.2024 - 24.02.2024